Jak dopasować stelaż biurka do belek i kanałów kablowych?

Dlaczego warto kupić stelaż biurka z kanałem kablowym?

Stelaż do biurka z kanałem kablowym to praktyczna podstawa pod blat roboczy dla osób, którym zależy na utrzymaniu porządku wokół stanowiska pracy. Plątanina przewodów należących do różnych urządzeń wygląda nieestetycznie oraz często stwarza zagrożenie. Rynienki pod blatem maskują kable, delikatnie je chowając i bezpiecznie doprowadzając do źródeł. Poniżej przeczytasz o tym, z jakich jeszcze powodów warto korzystać z kanałów kablowych.

Co daje korzystanie ze stelaża biurka z kanałem kablowym?

Stelaże biurka z kanałami kablowymi przydają się zwłaszcza w pomieszczeniach typu open space.Maskownice skutecznie zabezpieczają przewody przed plątaniem się, zaginaniem czy przerwaniem. W pomieszczeniach, po których przemieszcza się dużo osób, kanały zapobiegają potknięciu się o kable i strąceniu sprzętu z blatu. Rynienki nie utrudniają dostępu do przewodów, lecz ułatwiają go. Poza open space’ami kanały kablowe bardzo dobrze sprawdzają się też w tradycyjnych biurach, domowych gabinetach czy biurkach gamingowych.

Jak zamontować kanał kablowy pod biurkiem?

Montaż kanału kablowego pod biurkiem nie jest trudny. Wystarczy umieścić szynę pod blatem i przymocować ją przy użyciu śrub, które są dołączone do zestawu. Warto wyposażyć się dodatkowo w rzep kablowy. Najlepiej wybrać maskownice z malowanej proszkowo stali, odpornej na uszkodzenia mechaniczne i korozję. W tak wytrzymałych kanałach można przechowywać nawet długie kable i ciężkie zasilacze do laptopów.Kanały kablowe do stelaży mają długość stałą lub regulowaną. Dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu łatwo dopasować je do pozostałych elementów biurka i stworzyć spójną wizualnie konstrukcję. W wyborze kanału kablowego do Twojego mebla mogą pomóc Ci pracownicy naszej firmy Miladesign.

Ostatnie artykuły